Instytut Badań w Oświacie

58 555 73 00
Konferencja Dyrektorów Przedszkoli

Data i miejsce konferencji

Data: 14-16.11.2023
(3 moduły; godz. 17.00-19.00)
Miejsce: online (Zoom)

Krajowa Konferencja Dyrektorów Przedszkoli odbędzie się w formule zdalnej i będzie obejmowała 3 poniższe spotkania, które mogą Państwo wybrać pojedynczo lub zapisać się na wszystkie.

Zajęcia odbędą się każdorazowo w godz. 17.00-19.00, w formie wykładu i konsultacji z prowadzącym, na platformie Zoom. Każdy uczestnik otrzyma link dostępowy do poszczególnych modułów konferencyjnych, materiały w wersji elektronicznej oraz zaświadczenie o udziale. Koszt uczestnictwa w konferencji to 600 zł brutto (udział we wszystkich modułach) lub 230 zł brutto (udział w pojedynczym module).

MODUŁ I (14.11.2023, w godz. 17.00-19.00)

Wychowanie przy ekranie - higiena cyfrowa najmłodszych i jej wpływ na rozwój dziecka

 • Higiena cyfrowa, czyli zachowania chroniące zdrowie podczas używania internetu i urządzeń ekranowych, ma ogromne znaczenie dla zdrowego rozwoju człowieka, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Coraz częściej już dzieci w wieku przedszkolnym używają regularnie telefonów i tabletów, dlatego edukacja higieny cyfrowej powinna być prowadzona od najmłodszych lat.
 • Działania te mogą być skuteczne tylko dzięki współpracy przedszkola i rodziców. Dzieci muszą widzieć w domu odbicie zasad, o których uczą się w przedszkolu.
 • Jak mówić do rodziców, aby ich przekonać do wdrażania higieny cyfrowej w życiu swojej rodziny i do współpracy z nauczycielami?

Magdalena Bigaj (twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, autorka książki “Wychowanie przy ekranie”, pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej [2022] oraz wykorzystanego w nim narzędzia badawczego - Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej, medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna, ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG, członkini Rady Programowej Fundacji Orange, pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii, autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo, umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women)

MODUŁ II (15.11.2023, w godz. 17.30-19.30)

Kiedy podejrzewać u dziecka zaburzenia ze spektrum autyzmu?

 • Osiowe objawy autyzmu wczesnodziecięcego
 • Zachowania dziecka, które powinny budzić niepokój wychowawcy i rodzica
 • Dziecko z autyzmem w wieku niemowlęcym, wczesnodziecięcym, przedszkolnym oraz szkolnym
 • Zaburzenia integracji sensorycznej – niedoceniany problem

lek. med. Paulina Miłkowska-Pindor (lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Wieku Rozwojowego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, nauczyciel akademicki, terapeuta poznawczo-behawioralny, autorka lub współautorka licznych publikacji z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży)

MODUŁ III (16.11.2023, w godz. 17.00-19.00)

Współpraca z rodzicami dzieci sprawiającymi trudności wychowawcze w przedszkolu

 • Status prawny rodziny i przedszkola jako obszarów wychowania oraz udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
 • Psycho-pedagogiczne warunki i konsekwencje współpracy z rodzicami w obszarze wychowania przedszkolnego
 • Instytucjonalne i pozaprzedszkolne formy współpracy w obszarze wychowawczym (sądy, policja, stowarzyszenia)

Sebastian Korecki (psycholog pracujący w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkolach i żłobku, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, emerytowany policjant z 26 letnim stażem pracy, od wielu lat współpracuje z szkołami jako koordynator ds. nieletnich i patologii, prawnik, dyplomowany wykładowca, psycholog interwencyjny w zakresie sytuacji kryzysowych, prowadzi szkolenia w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości małoletnich)

 • W trakcie poniższej rejestracji prosimy w każdym przypadku koniecznie zaznaczyć opcję na formularzu zgłoszeniowym: Proszę o wystawienie faktury.
 • Jeżeli chcą wziąć Państwo udział w kilku wybranych modułach (ale nie w całej konferencji) prosimy o ponowne wypełnienie odpowiedniego formularza.
 • W wypadku zgłoszeń grupowych oferujemy rabaty: 10% przy zapisie do 5 osób włącznie oraz 15% przy zapisie od 6 os. Prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem w celu otrzymania specjalnego kodu rabatowego, do wpisania w formularzu zgłoszeniowym. Rabaty nie sumują się.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie i harmonogramie konferencji.
 • 👉 W wypadku problemów z wyświetlaniem się formularzy rejestracyjnych poniżej prosimy skorzystać z tego adresu: https://www.ibo.edu.pl/szkolenia/szkolenia.html lub https://kdp2023.konfeo.com/pl/groups.