Wydawnictwo Instytutu Badań w Oświacie

Dawid Bałutowski O co Ci chodzi? Praktyczny przewodnik po komunikacji interpersonalnej

okadka
Autor:Dawid Bałutowski
Tytuł:O co Ci chodzi? Praktyczny przewodnik po komunikacji interpersonalnej
ISBN:978-83-953991-0-7
Stron:278
Format:169x236
Wydawca:Skillset
Rok wydania: 2019
Cena:47,00 zł (netto 44,76 zł)

Zamówienie

„Nic, czego nauczysz się w ciągu życia, nie będzie tak ważne, jak umiejętności komunikacyjne.”

W budowania naszego poczucia szczęścia kluczową rolę odgrywa jakość naszych relacji z innymi. A za jakość naszych relacji opowiada przede wszystkim jakość naszej komunikacji.

Jak słuchać żeby zrozumieć? Jak mówić, żeby inni chcieli cię słuchać? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami? Jak nie stosować blokad komunikacyjnych? Jak rozwiązywać konflikty i reagować na krytykę? Jak zadawać inspirujące pytania? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta, napisana ze swadą i humorem książka, która łączy mocne teoretyczne podstawy z luźnym stylem pełnym anegdot, przypowieści, a nawet cytatów filmowych.

„Czytając tę książkę śmiałam się, zastanawiałam i rewidowałam własne ścieżki biznesu i … życia. I co chwilę wpadałam na nowe pomysły usprawniające moje działania. Zaskoczyło mnie to, że czułam się jak na pogawędce z życiowym mentorem. Przytaczane historie pracują w moich myślach, a zastosowane z książki wskazówki to perełki w procesie komunikowania.”

Agata Jakuszko – Sobocka, Ekspert myślenia wizualnego, facylitator graficzny, mentor i trener w Akademii Sketchnotingu

„Jeśli szukasz książki o komunikacji, która odpowie na większość twoich pytań – trzymasz ją w rękach. Jeśli szukasz prostej książki, którą można polecić znajomym – nie szukaj dalej. Dawid pisze o czymś na czym się zna, w sposób, który przypadnie ci do gustu. Polecam.”

Rafał Żak, trener, mówca, autor

„Przypomnij sobie jedno z tych magicznych spotkań – czas przestaje istnieć, słuchasz całym sobą, przeszywa Cię przyjemne podekscytowanie odkrywaniem nowej perspektywy, pojawia się masa refleksji i już wiesz, że coś się zmieni w Twoim życiu. Czytanie tej książki to właśnie takie spotkanie. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą lepiej żyć, a nie do końca wiedzą, jak to zrobić.”

Elżbieta Cwynar – Budzińska, trener, psychoterapeuta, autorka bloga jaksiedogadac.pl

„Uważam, że książka Dawida Bałutowskiego to ciekawy podręcznik praktycznej komunikacji. Narracja tej publikacji jest dobrze przeplecioną teorią z praktyką a to rzadkość.”

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

Do książki dołączony jest link do pliku PDF z notatkami graficznymi do każdego z rozdziałów

Wydajemy książki dla:

  • dyrektorów szkół i placówek oświatowych
  • pracowników organów prowadzących szkoły oraz organów nadzoru pedagogicznego
  • pracowników administracji jednostek oświatowych
Centrala: ul. M. Reja 13/15, 81-874 Sopot tel. 58 555 73 00 faks 58 555 73 02 e-mail: ibo(at)ibo.edu.pl