X Krajowa Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy

Krajowa Konferencja Nauczycieli BibliotekarzyZ radością zapraszamy na X Krajową Konferencję Nauczycieli Bibliotekarzy, którą w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wspólnie z Biblioteką Narodową.

Głównym punktem programu jubileuszowej edycji konferencji będzie prezentacja serwisu Polona, projektu Biblioteki Narodowej, udostępniającego, w nowej odsłonie, teksty literackie i naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, grafikę, fotografie, nuty oraz mapy. Uczestnicy konferencji nie tylko zapoznają się z prezentacją serwisu, ale będą mieli możliwość samodzielnej pracy z jego zasobami, w trakcie specjalnych warsztatów przy komputerach, w ramach których przygotują scenariusze zajęć dla uczniów.

Zaplanowaliśmy także wykład poświęcony ostatnim zmianom w prawie, wynikającym z reformy oświaty, a wpływającym na sposób funkcjonowania bibliotek szkolnych (łączenie szkół, status zawodowy nauczyciela bibliotekarza itp.).

Nie zabraknie również czasu na refleksję nad osobistym rozwojem, pracą z uczniami nad książką oraz aktualnymi problemami środowiska nauczycieli bibliotekarzy.

Szczegółowy program i harmonogram konferencji oraz wszystkie szczegóły organizacyjne znajdą Państwo na kolejnych stronach (menu po lewej stronie).

Serdecznie zapraszamy.

Data i miejsce:

22-23 maja 2017 r.,
Warszawa
Biblioteka Narodowa,
Al. Niepodległości 213

Centrala: ul. M. Reja 13/15, 81-874 Sopot tel. 58 555 73 00 faks 58 555 73 02 e-mail: ibo(at)ibo.edu.pl